Sürdürülebilirlik

Tekstil dünyasının dev markalarından biri olan Aytek Konfeksiyon olarak, 1988 yılından bu yana insan ve çevre sağlığı konusunda üstün çalışmalar yaparak sürdürülebilirlik ilkesini benimsedik. Refahımız, hayatta kalma içgüdümüz ve ekonomimizin kalkınması için gereken Ar-ge çalışmalarını gerçekleştirerek, temiz enerji sistemi olan GES ile ihtiyaçlarımızı karşıladık. Tamamen temiz enerji kategorisinde yer alan bu güçlü projemiz sayesinde, çevreye zarar vermeyen üretim ile sürdürülebilirliği hedefledik ve iklim dostu bir marka olduk.

Organik ve geri dönüştürülebilir pamuk kullanımlarımız sayesinde, Aytek Konfeksiyon olarak üretimlerimizin tümünde sürdürülebilir kumaş seçimleri yaptık ve bunların yanı sıra, ürünlerin yeniden kullanımı konusunda firma olarak keskin politikalar uyguladık. Üretimlerimizde gerçekleştirdiğimiz tasarruflar sayesinde ise, firmamıza ‘’Azalt, yeniden kullan, dönüştür’’ mantığını inşa ettik ve iş anlaşmalarımızı, bu politikaya uyum sağlayan markalarla devam ettirdik.

Gelecek nesillere en iyi şekilde örnek olabilmek için yaptığımız bu çalışmaları, GES projemize yaptığımız yatırımlarla güçlendirdik ve ekolojinin dengede kalabilmesi adına son derece önemli adımlar attık. Temiz enerji mottosuyla çıktığımız bu yolculukta; boyama, yıkama, aklama ve imalat tercihlerimiz ile organik içerik standartlarında yer aldık ve SCOPE sertifikasına layık görüldük. Böylece, artık ürettiğimiz her ürünün sürdürülebilir bir parça olmasını sağladık. Tüm bu başarılı çalışmalarımızla geçmişi değil ama geleceği değiştirerek, doğaya verdiğimiz değeri en iyi şekilde kanıtladık.

Kısacası; gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılama yeteneğinden ödün vermeden, bugünün ihtiyaçlarını karşılamak olan sürdürülebilirlik ilkesini, firmamıza aşıladık. Bu doğrultuda, mevcut yaşam kalitesini düşürmeden, gelecek nesillere daha iyi bir dünya ve daha iyi bir ekonomi sunmak konusunda en iyi çalışmaları gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.